Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Stany Niezadowolone

Ameryka przed wyborami

Na wiecach wyborczych Hillary Clinton widać, że hasło jej kampanii „Together” (Razem) nie jest pustym sloganem. Na wiecach wyborczych Hillary Clinton widać, że hasło jej kampanii „Together” (Razem) nie jest pustym sloganem. Piotr Małecki / Napo Images
Bohumil Hrabal, który nazwał Amerykę Stanami Zadowolonymi, bardzo by się zdziwił, odwiedzając ten kraj w przededniu wyborów 45. prezydenta USA. Zadowolonych, zwłaszcza z kandydatów, trudno było tu znaleźć.
Współczesna kampania to przede wszystkim słupki, cyferki i marketing. W Arizonie za kampanię republikanów odpowiedzialny jest Avinash Iragavarapu, który nawet nie ma amerykańskiego obywatelstwa.Piotr Małecki/Napo Images Współczesna kampania to przede wszystkim słupki, cyferki i marketing. W Arizonie za kampanię republikanów odpowiedzialny jest Avinash Iragavarapu, który nawet nie ma amerykańskiego obywatelstwa.

Życie w Happy Valley House, w Arizonie, tylko pozornie jest takie, jak by sugerowała nazwa (Dom Szczęśliwej Doliny). Christine Geltner wynajmuje górę swojego domu gościom nie dlatego, że jest stęskniona za towarzystwem, tylko musi z czegoś opłacić hipotekę i jeszcze się utrzymać.

22 dni do wyborów

Dom kupowali z mężem Richardem w 2002 r., kiedy wszystko wydawało się proste. A rata kredytu, co roku powiększana o 100 dol. miesięcznie, czymś naturalnym.

Polityka 46.2016 (3085) z dnia 07.11.2016; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Stany Niezadowolone"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >