Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Zbliżenie na zgliszczach

Będziemy ocieplać stosunki z Białorusią?

Gotowość Łukaszenki do zmian, do zdjęcia pęt nałożonych na społeczeństwo obywatelskie, niezależne media i opozycję, jest bliska zeru. Gotowość Łukaszenki do zmian, do zdjęcia pęt nałożonych na społeczeństwo obywatelskie, niezależne media i opozycję, jest bliska zeru. Gleb Garanich/Reuters / Forum
Jeśli rząd PiS myśli, że ocieplenie relacji z Białorusią będzie łatwym, szybkim i jakże potrzebnym mu sukcesem w polityce zagranicznej, to się może przeliczyć.
U boku Aleksandra Łukaszenki syn Mikołaj, szykowany na następcęNikolai Petrov/Pool/EPA/PAP U boku Aleksandra Łukaszenki syn Mikołaj, szykowany na następcę

Na kierunku białoruskim PiS wywiązuje się z obietnic. Zapowiedział, że poprawi stosunki z Białorusią, i mamy ocieplenie, jest reset. Polskie MSZ zaprzecza, by ścięcie dotacji dla telewizji Biełsat, co może oznaczać likwidację stacji prezentującej pogląd białoruskiej opozycji, było decyzją polityczną. Wiceminister Konrad Szymański twierdzi, że operacja ma podłoże wyłącznie budżetowe, a chodzi o kilka milionów złotych rocznie, kwotę niewielką. Jego szef Witold Waszczykowski potwierdza: są inne wydatki, m.

Polityka 2.2017 (3093) z dnia 10.01.2017; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbliżenie na zgliszczach"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Przeklęta ewolucja! Chodzenie to kontrolowane upadanie

O tym, dlaczego stanęliśmy na nogach, co dzięki temu zyskaliśmy, a co straciliśmy, opowiada prof. Jeremy DeSilva, paleoantropolog z Dartmouth College.

Tomasz Targański
19.01.2022