Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Czerwoni się czerwienią

Niemieccy socjaldemokraci idą w górę

Walczący o fotel kanclerza Martin Schulz i nowy prezydent Frank-Walter Steinmeier Walczący o fotel kanclerza Martin Schulz i nowy prezydent Frank-Walter Steinmeier Maurizio Gambarini/DPA / PAP
Niemcy wyborem nowego prezydenta rozpoczynają kampanię, która skończy się dopiero we wrześniu. Dobrze, aby Polska miała scenariusz na każdą ewentualność.
Warszawskie rozmowy Angeli Merkel „Süddeutsche Zeitung” nazwała spotkaniem kryzysowym.Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/Flickr CC by 2.0 Warszawskie rozmowy Angeli Merkel „Süddeutsche Zeitung” nazwała spotkaniem kryzysowym.

W Niemczech na pół roku przed wyborami powstaje nowy układ polityczny. Niby nadal u steru jest wielka koalicja chadeków i socjaldemokratów, ale po uzgodnionym wyborze Franka-Waltera Steinmeiera na prezydenta i roszadzie na szczycie SPD – szefem partii i kandydatem na kanclerza został niedawno Martin Schulz – pozycja czerwonych znacznie się poprawiła, a czarnych pogorszyła.

Czerwoni, czyli SPD, mają wiatr w plecy. W sondażach wyraźnie podskoczyli.

Polityka 7.2017 (3098) z dnia 14.02.2017; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Czerwoni się czerwienią"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022