Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Polityk bohaterem mediów po ataku w Londynie. Dlaczego?

Tobias Ellwood na miejscu ataku reanimuje policjanta. Tobias Ellwood na miejscu ataku reanimuje policjanta. James Mitchinson / Twitter
Zdjęcie Tobiasa Ellwooda, który udzielał pierwszej pomocy rannemu policjantowi, obiegło brytyjskie media.

Na zdjęciu widać, jak Tobias Ellwood, wiceminister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, klęczy przy rannym policjancie i próbuje go reanimować. Funkcjonariusz został ugodzony przez napastnika nożem, minister, który był na miejscu zdarzenia, próbował zatamować krew z jego ran, a także wykonywał procedurę usta-usta.

Ellwood, jak podkreśla „Guardian”, który jest byłym żołnierzem, pozostał przy ofierze do czasu przyjazdu karetki. Niestety okazało się później, że mężczyzna zmarł na miejscu. Na zdjęciach Ellwood ma ręce we krwi, ślady krwi widoczne są również na jego czole.

Kim jest Tobias Ellwood?

Polityk urodził się w Nowym Jorku (jego rodzice byli Brytyjczykami), ma 50 lat. Ma osobiste doświadczenia związane z terroryzmem: jego brat Jonathan zginął w zamachu na Bali w 2002 r. Sam Ellwood służył m.in. w Kuwejcie, w wojsku uzyskał stopień kapitana.

Posłem z ramienia Partii Konserwatywnej został w 2001 r.

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Diagnoza: borelioza. Ale czy na pewno?

W Polsce mnożą się fałszywe rozpoznania boreliozy. Oraz medycy, rzekomi specjaliści od tej choroby. A także rzekomi chorzy, spanikowani, że padli ofiarą kleszcza.

Paweł Walewski
07.11.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną