Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Polityk bohaterem mediów po ataku w Londynie. Dlaczego?

Tobias Ellwood na miejscu ataku reanimuje policjanta. Tobias Ellwood na miejscu ataku reanimuje policjanta. James Mitchinson / Twitter
Zdjęcie Tobiasa Ellwooda, który udzielał pierwszej pomocy rannemu policjantowi, obiegło brytyjskie media.

Na zdjęciu widać, jak Tobias Ellwood, wiceminister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, klęczy przy rannym policjancie i próbuje go reanimować. Funkcjonariusz został ugodzony przez napastnika nożem, minister, który był na miejscu zdarzenia, próbował zatamować krew z jego ran, a także wykonywał procedurę usta-usta.

Ellwood, jak podkreśla „Guardian”, który jest byłym żołnierzem, pozostał przy ofierze do czasu przyjazdu karetki. Niestety okazało się później, że mężczyzna zmarł na miejscu. Na zdjęciach Ellwood ma ręce we krwi, ślady krwi widoczne są również na jego czole.

Kim jest Tobias Ellwood?

Polityk urodził się w Nowym Jorku (jego rodzice byli Brytyjczykami), ma 50 lat. Ma osobiste doświadczenia związane z terroryzmem: jego brat Jonathan zginął w zamachu na Bali w 2002 r. Sam Ellwood służył m.in. w Kuwejcie, w wojsku uzyskał stopień kapitana.

Posłem z ramienia Partii Konserwatywnej został w 2001 r.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną