„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Donbaski zaciąg

Witajcie w Donieckiej Republice Ludowej (DNR)

Doszczętnie zniszczony klasztor i cmentarz nieopodal donieckiego lotniska Doszczętnie zniszczony klasztor i cmentarz nieopodal donieckiego lotniska Tomáš Forró
Czech Behemot przyjechał budować komunizm, ale został przyfrontowym biznesmenem. Polak Dawid wierzy w Noworosję, wyznaje panslawizm i kolportuje rosyjską propagandę. Słowak Sójka opowiada, jak strzelał do Ukraińców.
Hotel Central w Doniecku stoi tuż przy siedzibie prezydenta nieistniejącego państwa.Tomáš Forró Hotel Central w Doniecku stoi tuż przy siedzibie prezydenta nieistniejącego państwa.

Taksówka przecinająca step na rosyjskim pograniczu ma już najlepsze czasy za sobą. Gruziński szofer Sasza łamanym rosyjskim zastanawia się głośno, czy ma się zatrzymać na stacji benzynowej, ryzykując tym, że silnik już mu nie zapali. Pojazd zbliża się do granicy Donieckiej Republiki Ludowej (DNR), która oficjalnie nie istnieje, choć na jej terytorium w niedawnej wojnie zginęło 10 tys. ludzi. Na tylnym siedzeniu spokojnie śpi Tania – jak się później okaże, rosyjska snajperka.

Z ukraińskiej strony też można się dostać do DNR, ale dziennikarzowi z Europy bardzo trudno jest uzyskać zgodę od obu stron.

Polityka 22.2017 (3112) z dnia 30.05.2017; Na własne oczy; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Donbaski zaciąg"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021