Świat

Granica kłopotów

Właściwie nikt nie chce przywrócenia granicy pomiędzy Republiką Irlandzką a Irlandią Północną. Właściwie nikt nie chce przywrócenia granicy pomiędzy Republiką Irlandzką a Irlandią Północną. Clodagh Kilcoyne/Reuters / Forum

Po brexicie do długiej listy problemów z rozwodem UK z UE doszła granica między Republiką Irlandzką a Irlandią Północną. Jak ma wyglądać?

Z dyskusji wynika, że właściwie nikt jej nie chce – ani w Republice, ani w części należącej do Zjednoczonego Królestwa, ani w Brukseli. Powinna być miękka i niewidoczna, bez szlabanów, opłat, posterunków celnych, kontroli paszportów i innych dokumentów przy jej przekraczaniu. Tak jak granica między UE a Szwajcarią: wyrywkowa kontrola celna jeszcze w głębi kraju i nic więcej.

Polityka 28.2017 (3118) z dnia 11.07.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kot wygryza psa

Kot to idealne zwierzę dla współczesnego człowieka. Niezależny, niekłopotliwy, dobrze znosi samotność, ładnie wygląda na Facebooku. Mamy więc coraz więcej kotów. I koty nakręcają dziś całkiem spory rynek.

Marta Mazuś, [współpr.] Magdalena Kołodziej
28.10.2014