Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Tak to się robi w Ameryce. Byli prezydenci USA występują we wspólnej sprawie

Huragan Harvey spustoszył Teksas, teraz nad terytorium USA nadciąga Irma. Huragan Harvey spustoszył Teksas, teraz nad terytorium USA nadciąga Irma. The National Guard / Flickr CC by 2.0
Byli prezydenci apelują o pomoc i solidarność z ofiarami huraganu Harvey, który zdewastował część Teksasu i sąsiedniego stanu Luizjana.

To, co w Polsce pewnie nie byłoby możliwe, w Stanach Zjednoczonych okazuje się łatwiejsze, niż można byłoby przypuszczać.

Pięciu byłych amerykańskich prezydentów – Jimmy Carter, George H.W. Bush, Bill Clinton, George Bush i Barack Obama – reprezentujących dwa różne i często wrogie wobec siebie obozy polityczne, zdecydowało się wystąpić razem na jednym filmie, by zaapelować o pomoc dla ofiar huraganu Harvey, który niedawno zdewastował część Teksasu i sąsiedniego stanu Luizjana.

To właśnie z Teksasu pochodzą Bushowie.

„Jako byli prezydenci USA chcemy pomóc naszym współobywatelom w dochodzeniu do siebie” – mówi Barack Obama. „W Teksasie mamy więcej miłości niż wody” – dodaje George W. Bush.

Byli prezydenci apelują o pomoc i solidarność z ofiarami niszczycielskiego huraganu w chwili, gdy inny żywioł pustoszy Karaiby (niedługo ma uderzyć we Florydę). Datki mają wpływać na konto założonej przez George W. Busha fundacji, mają też być przez nią dystrybuowane. Jak zapewniono, na pomoc ofiarom ma pójść całe 100 proc. zgromadzonych środków.

To nie pierwszy raz, kiedy byli prezydenci stają ramię w ramię. Przed laty Bush senior i Clinton wystąpili razem, wspierając ofiary huraganu Katrina.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama