Świat

Tak to się robi w Ameryce. Byli prezydenci USA występują we wspólnej sprawie

Huragan Harvey spustoszył Teksas, teraz nad terytorium USA nadciąga Irma. Huragan Harvey spustoszył Teksas, teraz nad terytorium USA nadciąga Irma. The National Guard / Flickr CC by 2.0
Byli prezydenci apelują o pomoc i solidarność z ofiarami huraganu Harvey, który zdewastował część Teksasu i sąsiedniego stanu Luizjana.

To, co w Polsce pewnie nie byłoby możliwe, w Stanach Zjednoczonych okazuje się łatwiejsze, niż można byłoby przypuszczać.

Pięciu byłych amerykańskich prezydentów – Jimmy Carter, George H.W. Bush, Bill Clinton, George Bush i Barack Obama – reprezentujących dwa różne i często wrogie wobec siebie obozy polityczne, zdecydowało się wystąpić razem na jednym filmie, by zaapelować o pomoc dla ofiar huraganu Harvey, który niedawno zdewastował część Teksasu i sąsiedniego stanu Luizjana.

To właśnie z Teksasu pochodzą Bushowie.

„Jako byli prezydenci USA chcemy pomóc naszym współobywatelom w dochodzeniu do siebie” – mówi Barack Obama. „W Teksasie mamy więcej miłości niż wody” – dodaje George W. Bush.

Byli prezydenci apelują o pomoc i solidarność z ofiarami niszczycielskiego huraganu w chwili, gdy inny żywioł pustoszy Karaiby (niedługo ma uderzyć we Florydę). Datki mają wpływać na konto założonej przez George W. Busha fundacji, mają też być przez nią dystrybuowane. Jak zapewniono, na pomoc ofiarom ma pójść całe 100 proc. zgromadzonych środków.

To nie pierwszy raz, kiedy byli prezydenci stają ramię w ramię. Przed laty Bush senior i Clinton wystąpili razem, wspierając ofiary huraganu Katrina.

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020
Reklama