Świat

Gulasz, golonka i bigos

Polska kontra Europa

Dzięki posiadaniu wspólnej waluty z biedniejszymi państwami eurozony, Niemcy korzystają ze sztucznie podbijanej konkurencyjności eksportu. Dzięki posiadaniu wspólnej waluty z biedniejszymi państwami eurozony, Niemcy korzystają ze sztucznie podbijanej konkurencyjności eksportu. Juice Images / BEW
Pierwszą zagraniczną wizytę państwową premier Mateusz Morawiecki odbył 3 stycznia 2018 r. w Budapeszcie. Pojechał tam po pomoc i patronat. Niemcy muszą poczekać.
Viktor Orbán przypomina przebiegłego ucznia Metternicha, więc nikt polegać na nim nie powinien.Michaela Rehle/Forum Viktor Orbán przypomina przebiegłego ucznia Metternicha, więc nikt polegać na nim nie powinien.

Tuż po nominacji nowy premier przedwcześnie opuścił szczyt Unii, na którym Komisja Europejska ogłosiła, że po raz pierwszy w swojej historii uruchamia art. 7 Traktatu o UE, grożący Polsce zawieszeniem głosu z powodu łamania reguły praworządności. Na tym szczycie Viktor Orbán zapowiedział, że „obroni Polskę”, czyli zawetuje przegłosowanie sankcji. Morawiecki do Budapesztu pojechał po oficjalne tego potwierdzenie, do którego jednakże nie doszło. Obaj przywódcy ani słowem nie wspomnieli o art.

Polityka 2.2018 (3143) z dnia 09.01.2018; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Gulasz, golonka i bigos"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wpływowi znajomi prezydenta Dudy

Tylko nieliczni krakowscy znajomi i koledzy Andrzeja Dudy nie odwrócili się od niego. Została garstka. Ale za to wpływowa.

Anna Dąbrowska
09.07.2020