Świat

Oprah na prezydenta!

Oprah Winfrey Oprah Winfrey Paul Drinkwater/NBCUniversal / Getty Images

Wybory prezydenckie w USA za niespełna trzy lata, ale spekulacje na temat kandydatów do najwyższego urzędu trwają tam nieustannie, a zniechęcenie obecnym lokatorem Białego Domu sprawia, że wyraźnie się nasilają. Partia Demokratyczna nie ma na razie zdecydowanego lidera, więc trudno się dziwić, że całkiem serio w roli jej kandydatki i pogromcy Donalda Trumpa obsadza się ostatnio czarnoskórą Oprah Winfrey, królową telewizyjnych talk-show, która w znakomitym wystąpieniu na ceremonii rozdania filmowych Globów na temat wyzwalania się kobiet spod męskiej dominacji wspomniała, że w Ameryce „nowy dzień świta na horyzoncie”.

Polityka 3.2018 (3144) z dnia 16.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021