Świat

W poszukiwaniu straconego śniegu

Pjongczang w Korei Południowej Pjongczang w Korei Południowej Lui Siu Wai/Xinhua/Eyevine / EAST NEWS

Zmieniający się klimat powoduje, że coraz trudniej jest zorganizować zimowe igrzyska.

Z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z Uniwersytetu Waterloo wynika, że tylko 13 z 21 miast gospodarzy zimowych igrzysk (zestawienie bierze pod uwagę też tegoroczny południowokoreański Pjongczang i chiński Pekin, który ma być gospodarzem w 2022 r.) w połowie obecnego wieku mogłaby jeszcze przygotować podobną imprezę. W pozostałych miejscach nie będzie już wystarczająco zimno, a o prawdziwym śniegu będzie można już tylko pomarzyć.

Polityka 5.2018 (3146) z dnia 30.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020