Świat

Wszyscy ze wszystkimi

Syria: eskalacja wojny domowej

We Wschodniej Ghucie pod Damaszkiem, mimo rezolucji ONZ, nie ustaje bombardowanie. We Wschodniej Ghucie pod Damaszkiem, mimo rezolucji ONZ, nie ustaje bombardowanie. Mohammed Badra/EPA / PAP

Wojna w Syrii osiąga kolejne, coraz bardziej tragiczne wymiary.

Baszar Asad bardzo chce wygrać wojnę w Syrii, ale do ogłoszenia zwycięstwa potrzebuje jeszcze kilku wygranych bitew. Jedna z nich i dramat 400 tys. ludzi rozgrywa się właśnie we Wschodniej Ghucie pod Damaszkiem, gdzie mimo rezolucji ONZ nie ustaje bombardowanie. „Kiedy my spieraliśmy się o przecinki, samoloty Asada zabiły więcej cywilów w ich domach i szpitalach, niosąc niewyobrażalne cierpienie” – przyznał brytyjski dyplomata Stephen Hickey.

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszyscy ze wszystkimi"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021