Świat

Putin na haju

Putin – polityczny narkoman

Putin z Trumpem na ulicznym muralu. Putin z Trumpem na ulicznym muralu. Sean Gallup / Getty Images
Zachodnie sankcje to polityczna heroina prezydenta Rosji. Pozwalają mu na chwilowe triumfy, ale działka po działce niszczą Rosję.
Większość Amerykanów (również tych popierających Trumpa) jest przekonana, że Rosja wpłynęła na wynik wyborów prezydenckich w 2016 r.David Aliaga/NurPhoto/ZUMA Press/Forum Większość Amerykanów (również tych popierających Trumpa) jest przekonana, że Rosja wpłynęła na wynik wyborów prezydenckich w 2016 r.

Prezydent Rosji jest politycznym narkomanem. Pozostaje na szczycie dzięki kolejnym zastrzykom, które dają mu chwilowe odbicie. Stosunkowo ostra reakcja Zachodu na próbę otrucia w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córki to działka, która pomogła mu osiągnąć dobry wynik i wysoką frekwencję w marcowych wyborach prezydenckich. Ale wcześniej była Gruzja, Ukraina i Krym, kolejne sankcje, Syria. Za każdym razem słupki poparcia szły w górę, choć już następnego dnia Rosja budziła się jeszcze bardziej osłabiona i izolowana.

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Świat; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Putin na haju"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021