Świat

Malezyjski przekładaniec

Mahathir Mohamad, nowy premier Malezji

Mahathir Mohamad, 92 letni premier Malezji Mahathir Mohamad, 92 letni premier Malezji Facebook
92-latek ma uwolnić Malezję od korupcji.

Mahathir Mohamad to najstarszy premier świata – 92-latek, na wszelki wypadek już podczas kampanii wyznaczył więc następcę, 70-letniego Anwara Ibrahima, który dopiero co po dekadzie wyszedł z więzienia, gdzie zresztą wtrącił go wcześniej (po dwóch mocno naciąganych procesach za homoseksualizm) właśnie Mohamad. Nowy/stary premier rządził już Malezją w latach 1981–2003 i pod koniec ostatniej kadencji pokłócił się z zastępującym go wówczas Ibrahimem, po którego aresztowaniu przelał łaski na Nadżiba Razaka.

Polityka 21.2018 (3161) z dnia 22.05.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Malezyjski przekładaniec"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021