Świat

Ramaphosa obcina (sobie) pensję

Prezydent Afryki Południowej obciął sobie pensję o połowę

Cyril Ramaphosa Cyril Ramaphosa materiały prasowe

Moda na obcinanie pensji politykom krąży po świecie. Prezydent Afryki Południowej Cyril Ramaphosa, zaledwie od lutego na tym stanowisku, obciął sobie pensję sam, o połowę. Rocznie czyni to 1,6 mln randów (130 tys. dol.), które mają pójść na specjalny fundusz im. Nelsona Mandeli, utworzony właśnie z okazji setnej rocznicy jego urodzin. Środki będą przeznaczane na wsparcie rozmaitych drobnych inicjatyw biznesowych.

Fakt, na biednego nie trafiło, Ramaphosa szacowany jest na 450 mln dol., a szczególne wrażenie zrobiło na publiczności, kiedy na aukcji bydła wylicytował za ponad 2 mln dol.

Polityka 22.2018 (3162) z dnia 28.05.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Ramaphosa obcina (sobie) pensję"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021