Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Sąsiedzi na zawsze

We Lwowie otwarto skwer Jacka Kuronia

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podczas nadania lwowskiemu skwerowi imienia Jacka Kuronia. Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podczas nadania lwowskiemu skwerowi imienia Jacka Kuronia. Edwin Bendyk / Polityka
Nowy skwer imienia Jacka Kuronia we Lwowie to gest w naszą stronę. Nie można dopuścić, aby polsko-ukraińskie relacje zależały od złej polityki i złych polityków – tłumaczą Ukraińcy.
Manifestacja z okazji 63. rocznicy śmierci gen. Romana Szuchewycza, dowódcy UPA. Niestety wspólna historia dzieli jak nigdy dotąd.Sergey Dolzhenko/EPA/PAP Manifestacja z okazji 63. rocznicy śmierci gen. Romana Szuchewycza, dowódcy UPA. Niestety wspólna historia dzieli jak nigdy dotąd.

„Politycy przychodzą i odchodzą – my musimy razem żyć i tworzyć wspólną przyszłość” – tak kończy się list do lwowskiej rady miejskiej z listopada 2017 r. podpisany przez 27 ukraińskich intelektualistów, m.in. przez legendę ukraińskiego ruchu dysydenckiego i więźnia GUŁagu Myrosława Marynowycza, pisarza Jurija Andruchowycza i historyka Jarosława Hrycaka.

W reakcji na nieprzyjazne wobec Ukrainy działania polskiego rządu zaproponowali, by uhonorować najważniejszą po 1989 r. postać dla polsko-ukraińskiego porozumienia Jacka Kuronia.

Polityka 26.2018 (3166) z dnia 26.06.2018; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Sąsiedzi na zawsze"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022