Świat

Nowi ludzie, stare kłopoty

Ferment w otoczeniu Donalda Trumpa

Mało kto ma ochotę na rolę świadka skandali w Białym Domu Trumpa, wokół którego zacieśnia się sieć oskarżeń. Mało kto ma ochotę na rolę świadka skandali w Białym Domu Trumpa, wokół którego zacieśnia się sieć oskarżeń. Kevin Lamarque/Reuters / Forum

Szokująca rezygnacja ministra obrony Jamesa Mattisa (w proteście przeciw wycofaniu przez Donalda Trumpa wojsk z Syrii) źle rokuje u progu 2019 r. Był on ostatnim z „dorosłych” w otoczeniu prezydenta, powstrzymujących go przed osłabianiem więzi USA z sojusznikami i robieniem innych głupstw. Tymczasowy następca Mattisa Patrick M. Shanahan ma szansę pozostać na stałe, gdyż popiera dziwaczne pomysły Trumpa, jak utworzenie Sił Kosmicznych jako szóstej formacji wojsk. Zmiana w Pentagonie wieńczy rekordową karuzelę posad w jego ekipie – z tzw.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowi ludzie, stare kłopoty"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021