Świat

Nowi ludzie, stare kłopoty

Ferment w otoczeniu Donalda Trumpa

Mało kto ma ochotę na rolę świadka skandali w Białym Domu Trumpa, wokół którego zacieśnia się sieć oskarżeń. Mało kto ma ochotę na rolę świadka skandali w Białym Domu Trumpa, wokół którego zacieśnia się sieć oskarżeń. Kevin Lamarque/Reuters / Forum

Szokująca rezygnacja ministra obrony Jamesa Mattisa (w proteście przeciw wycofaniu przez Donalda Trumpa wojsk z Syrii) źle rokuje u progu 2019 r. Był on ostatnim z „dorosłych” w otoczeniu prezydenta, powstrzymujących go przed osłabianiem więzi USA z sojusznikami i robieniem innych głupstw. Tymczasowy następca Mattisa Patrick M. Shanahan ma szansę pozostać na stałe, gdyż popiera dziwaczne pomysły Trumpa, jak utworzenie Sił Kosmicznych jako szóstej formacji wojsk. Zmiana w Pentagonie wieńczy rekordową karuzelę posad w jego ekipie – z tzw.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowi ludzie, stare kłopoty"

Warte przeczytania

Czytaj także

Rynek

Ciemne strony zakupowego szaleństwa

Choć w te święta oszczędzać jeszcze nie będziemy, moda na zakupowe szaleństwa powoli się kończy. Na drodze rozpasanej konsumpcji stają coraz głośniej wyrażane obawy o przyszłość. Zarówno naszych portfeli, jak i naszej planety.

Cezary Kowanda
03.12.2019