Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Ukraina w szklanej kuli

Na styku polityki i magii

Astrolog Paweł Głoba wspiera przepowiedniami Julię Tymoszenko. Za to wiele jest przekazów o „złej aurze” prezydenta Poroszenki. Sporo z nich produkują rosyjskie media. Astrolog Paweł Głoba wspiera przepowiedniami Julię Tymoszenko. Za to wiele jest przekazów o „złej aurze” prezydenta Poroszenki. Sporo z nich produkują rosyjskie media. AN
W zbliżające się wybory prezydenckie zaangażowali się także astrolodzy, wróżki i różni specjaliści od sił nadprzyrodzonych. Ten styk polityki i magii trzeba traktować bardzo poważnie.
Wołodymyr Zełensky, aktor i komik, ma spore szanse w zbliżających się wyborach.Maksim Stojałow/Wikipedia Wołodymyr Zełensky, aktor i komik, ma spore szanse w zbliżających się wyborach.

W jednym z programów kanału telewizyjnego „Studio 1+1”, w którym sensacja często łączy się z mistyką, pojawił się niedawno materiał „Komu jasnowidze wróżą krzesło prezydenta”. Popularna astrolożka i „specjalistka nauk okultystycznych” Lilia Atamanenko chodzi po korytarzach Rady Najwyższej i przekonuje, że odczuwa dużo potoków negatywnej energii, tzw. wafloków, które działają jak ukłucia igieł.

Dotykając drzwi sali plenarnej, stwierdza, że „klamki te widziały wiele obrzędów i ceremonii magicznych”.

Polityka 9.2019 (3200) z dnia 26.02.2019; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Ukraina w szklanej kuli"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022