Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Wąsy pułkownika

Indie – Pakistan: znowu wojna?

Ahmedabad, hinduscy uczniowie z fotografiami zestrzelonego pułkownika Abhinandana. Ahmedabad, hinduscy uczniowie z fotografiami zestrzelonego pułkownika Abhinandana. Sam Panthaky/AFP / Getty Images
Amerykanie i broń atomowa – wydawało się, że te dwie siły na dobre zażegnały groźbę wojny między Indiami a Pakistanem. Ale to już przeszłość.
Lech Mazurczyk/Polityka

Na nagraniu wideo zestrzelony pilot, pułkownik Abhinandan, ma związane ręce i oczy zasłonięte szmatą. Jest zakrwawiony i poturbowany, ale trzyma się prosto. Spod opatrunku wystają zawadiackie czarne wąsy przechodzące w bokobrody. Jest typem angielskiego dżentelmena w mundurze. Wyraźnie i z dumą wypowiada swoje nazwisko, numer służbowy i jednostkę. Na kolejnym nagraniu niewidoczny śledczy zza kadru wypytuje go o zadanie bojowe, które wypełniał. Abhinandan, dziękując za „fantastyczną herbatę”, odpowiada, że niestety, ale nie może udzielać takich informacji.

Polityka 10.2019 (3201) z dnia 05.03.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Wąsy pułkownika"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022