Świat

Bezdzietne Chiny

Chińskie społeczeństwo się starzeje

W 2018 r. przybyło 15,2 mln Chińczyków, o 12 proc. mniej niż rok wcześniej. W 2018 r. przybyło 15,2 mln Chińczyków, o 12 proc. mniej niż rok wcześniej. Qilai Shen/Bloomberg / Getty Images

Wzrost gospodarczy Chin w 2018 r. był najniższy od 1990 r., ale pojawiła się jeszcze smutniejsza wiadomość. Chiński Narodowy Urząd Statystyczny ogłosił, że w ub.r. przyrost naturalny był najniższy od 1961 r. (czyli epoki głodu, na skutek tragicznych w skutkach eksperymentów w rolnictwie). W 2018 r. przybyło 15,2 mln Chińczyków, o 12 proc. mniej niż rok wcześniej – a przecież po zniesionej w 2015 r. trwającej 40 lat „polityce jednego dziecka” i zezwoleniu na drugie dziecko w rodzinie miało ich szybko przybywać.

Polityka 11.2019 (3202) z dnia 12.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Bezdzietne Chiny"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020