Świat

Bajka o Zuzanie i smokach

Zuzana Čaputová i jej bajkowa kampania

Do niegłosowania na Čaputovą, rozwódkę z dwiema córkami, żyjącą od niedawna w nieformalnym związku ze znanym fotografem, namawiali niektórzy hierarchowie Kościoła katolickiego. Ludzie nie posłuchali. Do niegłosowania na Čaputovą, rozwódkę z dwiema córkami, żyjącą od niedawna w nieformalnym związku ze znanym fotografem, namawiali niektórzy hierarchowie Kościoła katolickiego. Ludzie nie posłuchali. EAST NEWS
Zuzana Čaputová uważa, że adopcja przez pary homoseksualne jest dla dziecka lepsza niż sierociniec. Mimo to już w sobotę może zostać pierwszą prezydentką Słowacji.
Zuzana Čaputovázuzanacaputova.sk/CTK/PAP Zuzana Čaputová

Bajka zaczyna się tak: „W mieście otoczonym winnicami żyła dziewczynka o imieniu Zuzana. Lubiła bawić się w okwieconym ogrodzie babci. Wyobrażała sobie, że jest odważną bohaterką walczącą o dobro”. W kolejnych akapitach czytelnik dowiaduje się, że Zuzka zaczytywała się w książkach o Ani z Zielonego Wzgórza i filozofii Dalekiego Wschodu, grała w koszykówkę i od małego była wrażliwa na krzywdę słabszych.

Autorką tej patetycznej bajki jest reżyserka i scenarzystka Eva Borušovičová; miasto to Pezinok na przedmieściach Bratysławy, serce małokarpackiego zagłębia winiarskiego.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Bajka o Zuzanie i smokach"

Warte przeczytania

Czytaj także

Świat

Kontrowersyjna rolna rewolucja

Lada dzień na Ukrainie rozpocznie się rolna rewolucja. To najbardziej oczekiwana i kontrowersyjna obietnica Wołodymyra Zełenskiego.

Oleksandra Iwaniuk
25.01.2020