Świat

Prezydent Meksyku chce przeprosin za konkwistę

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador Edgard Garrido / Forum
Andres Manuel Lopez Obrador wystosował oficjalne pismo do króla Hiszpanii Filipa VI i do papieża Franciszka. Domaga się uznania mordów na rdzennych mieszkańcach Ameryki za łamanie praw człowieka.

Treść swojej korespondencji z Madrytem i Stolicą Apostolską Lopez Obrador, nazywany AMLO od wspólnego akronimu jego imion i nazwisk, przedstawił w ostatni poniedziałek na Twitterze. W prawie siedmiominutowym filmie, kręconym na terenie stacji archeologicznych w Comalcalco w stanie Tabasco na południowym wschodzie kraju, wezwał

 • Hiszpania
 • Meksyk
 • Warte przeczytania

  Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Społeczeństwo

  Związki Polaków: co dziesiąty z nas żyje w związku równoległym

  Co dziesiąty Polak żyje w równoległym związku. A może nawet więcej niż co dziesiąty, jeśli trochę poszerzyć definicję związku. Pojawiło się sporo wyników badań seksuologicznych uwzględniających także czasy pandemii. Niektóre mogą się wydać szokujące.

  Martyna Bunda
  28.07.2021