Świat

Erdoğan traci miasta

Turcja: porażka Yildirima

Zwolennicy opozycyjnej partii CHP świętują w Stambule zwycięstwo swojego kandydata. Zwolennicy opozycyjnej partii CHP świętują w Stambule zwycięstwo swojego kandydata. Yasin Akgul/AFP / EAST NEWS

Choć w poniedziałek, gdy zamykaliśmy ten numer POLITYKI, nie było jeszcze pewne, kto wygrał lokalne wybory w Stambule, Recep Tayyip Erdoğan już chyba wiedział. Prezydent Turcji ma w zwyczaju tzw. mowy balkonowe, w których zaraz po zamknięciu komisji wyborczych recenzuje kolejne wybory. Tym razem, jeszcze w niedzielny wieczór, uznał porażkę swojego kandydata w Ankarze. I nie pogratulował byłemu premierowi Binaliemu Yıldırımowi, który przy pełnym wsparciu państwowych mediów i prezydenta bił się o dawną stolicę imperium, co również zostało odczytane jako przyznanie się do przegranej.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Erdoğan traci miasta"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021