Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Ukrainę zbaw!

Magik na prezydenta!

Na razie nie wiadomo nawet do końca, kto stoi za Zełenskim. Na razie nie wiadomo nawet do końca, kto stoi za Zełenskim. Valentyn Ogirenko/Reuter / Forum
Ukraińcy nie oczekują od Wołodymyra Zełenskiego, lidera wyścigu o prezydenturę, programu naprawy kraju. Liczą, że w jakiś magiczny sposób odmieni ich los.
Podczas Majdanu panowało wcale nie tak rzadkie przekonanie, że zaraz po przegnaniu Wiktora Janukowycza Ukraina wejdzie do UE, przyjmie euro i będzie uczestniczyła od razu w unijnym dobrobycie.Dymitr Kutz/Forum Podczas Majdanu panowało wcale nie tak rzadkie przekonanie, że zaraz po przegnaniu Wiktora Janukowycza Ukraina wejdzie do UE, przyjmie euro i będzie uczestniczyła od razu w unijnym dobrobycie.

Wieczorem, po pierwszej turze wyborów, w sztabie Wołodymyra Zełenskiego panowała podobna atmosfera, co podczas konwencji Wiosny Roberta Biedronia. Tam co prawda kolorystycznie dominował podprowadzony Razem lilaróż, a u Zełenskiego wiosenna soczysta zieleń, opatrzona hasłami „preZE!dent”. Ale zarówno Biedroń, jak i Zełenski przez cały czas mówili o wiośnie. O nowym otwarciu, które skruszy lody starych ustawień i wprowadzi do polityki ożywczą bryzę. Nie wiadomo jak, nie wiadomo za ile i za czyje – grunt, że będzie nowe.

Polityka 15.2019 (3206) z dnia 09.04.2019; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Ukrainę zbaw!"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >