Świat

Sługa Ukrainy

UKRAINA: Kim naprawdę jest nowy prezydent

Gdy widziałem Zełenskiego w jego sztabie po pierwszej turze wyborów, udawał luzaka, ale wyglądał na nieco spiętego. Gdy widziałem Zełenskiego w jego sztabie po pierwszej turze wyborów, udawał luzaka, ale wyglądał na nieco spiętego. Sergei Supinsky/AFP / EAST NEWS
Kim naprawdę jest nowy prezydent naszych sąsiadów Wołodymyr „kacap-Żyd-ukraiński Trudeau-zbawiciel” Zełenski?
Zełenski, po tym jak został prezydentem, zaczął częściej mówić po ukraińsku. Douczył się.Maksim Stojałow/Wikipedia Zełenski, po tym jak został prezydentem, zaczął częściej mówić po ukraińsku. Douczył się.

Nacjonaliści z zachodu Ukrainy zwijają się w spazmach. Zełenski jest nowym prezydentem zamiast Poroszenki – patrioty galicyjskiego typu! Nie dość, że Żyd, co podkreślane jest przez „patriotów” przy każdej okazji, to w dodatku rosyjskojęzyczny. Poza Galicją Ukraińcy jednak się cieszą. Szczególnie ci młodzi, którzy na niego głosowali – w końcu nowa twarz, ktoś inny od tych starych, posowieckich oligarchów i półbandytów albo i całą gębą bandytów.

A do tego ma Zełenski charyzmę i wdzięk.

Czytaj także

Społeczeństwo

Ukraińska kelnerka o swojej pracy w polskich hotelach

Kobiety traktują nas jak powietrze, mężczyźni często proponują nam seks, a dzieci uważają za służące, którym nie należy się szacunek – opowiada Ukrainka, która od czterech lat pracuje na polskim wybrzeżu.

Katarzyna Zdanowicz
17.07.2019