Świat

Starkowie kontra Ludzie Północy

Plemiona Europy

Kadr z serialu „Gra o tron”. Kadr z serialu „Gra o tron”. HBO
Mieszkańcy Unii ani nie są coraz bardziej podzieleni, ani uchodźcy nie są dla nich największym zagrożeniem. W obu przypadkach wyjątkowi są tylko Polacy.
Nie można powiedzieć, że mamy dwie Europy: otwartą i zamkniętą albo podzieloną na nacjonalistów i kosmopolitów.Teresa Oleszczuk/Polityka Nie można powiedzieć, że mamy dwie Europy: otwartą i zamkniętą albo podzieloną na nacjonalistów i kosmopolitów.

Seria kryzysów uczyniła Unię Europejską bardziej demokratyczną, a przez to ciekawszą. Załamała się hegemonia dwóch decydujących dotąd o wszystkim frakcji w Parlamencie Europejskim: Europejskiej Partii Ludowej i Partii Europejskich Socjalistów. Pięć lat temu jeszcze przed głosowaniem było wiadomo, kto obsadzi najważniejsze stanowiska, więc wyborca nie bardzo wiedział, po co ma iść głosować. Tym razem nic nie było wiadomo.

Pojawiło się wielu nowych graczy, którzy od razu weszli do pierwszej ligi.

Polityka 22.2019 (3212) z dnia 28.05.2019; Świat; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "Starkowie kontra Ludzie Północy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021