Świat

Starkowie kontra Ludzie Północy

Plemiona Europy

Kadr z serialu „Gra o tron”. Kadr z serialu „Gra o tron”. HBO
Mieszkańcy Unii ani nie są coraz bardziej podzieleni, ani uchodźcy nie są dla nich największym zagrożeniem. W obu przypadkach wyjątkowi są tylko Polacy.
Nie można powiedzieć, że mamy dwie Europy: otwartą i zamkniętą albo podzieloną na nacjonalistów i kosmopolitów.Teresa Oleszczuk/Polityka Nie można powiedzieć, że mamy dwie Europy: otwartą i zamkniętą albo podzieloną na nacjonalistów i kosmopolitów.

Seria kryzysów uczyniła Unię Europejską bardziej demokratyczną, a przez to ciekawszą. Załamała się hegemonia dwóch decydujących dotąd o wszystkim frakcji w Parlamencie Europejskim: Europejskiej Partii Ludowej i Partii Europejskich Socjalistów. Pięć lat temu jeszcze przed głosowaniem było wiadomo, kto obsadzi najważniejsze stanowiska, więc wyborca nie bardzo wiedział, po co ma iść głosować. Tym razem nic nie było wiadomo.

Pojawiło się wielu nowych graczy, którzy od razu weszli do pierwszej ligi.

Czytaj także

Rynek

Wojna wódki z piwem

Wódka z piwem toczą wojnę. Obie strony uzbrojone w opinie, ekspertyzy i badania starają się skłonić państwo, żeby wreszcie zrobiło z konkurentem porządek. Od czasów wojny masła z margaryną takiego konfliktu na polskim rynku nie było.

Adam Grzeszak
16.07.2019