Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Cyrk Bolsonaro

BRAZYLIA: Cyrk Bolsonaro

Autochtoni protestujący przeciwko niszczącej Amazonię polityce Bolsonaro. Autochtoni protestujący przeciwko niszczącej Amazonię polityce Bolsonaro. Joedson Alves/EPA / PAP
Kto właściwie rządzi Brazylią? Prezydent? Jego bezczelni synowie? Pewien domorosły pseudofilozof ze strzelbą na ramieniu? Wypadkowa ich humorów i ignorancji?
Jair BolsonaroAE/Xinhua News/EAST NEWS Jair Bolsonaro

„Rozpędzić Sąd Najwyższy i kongres!” – krzyczą na ulicach brazylijskich miast zwolennicy prezydenta Jaira Bolsonaro. „To nie edukacja dużo kosztuje, lecz ignorancja” – krzyczą na innych demonstracjach przeciwnicy prezydenta.

Po niespełna pół roku rządów prawicowego populisty Bolsonaro ulice brazylijskich miast stają się – tak jak w kampanii wyborczej – politycznym teatrem. Zwolennicy Bolsonaro wychodzą na ulice, żeby wywrzeć presję na kongres, który – rozdrobniony na wiele ugrupowań – nie godzi się być marionetką wodza o autokratycznych zapędach.

Polityka 24.2019 (3214) z dnia 11.06.2019; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Cyrk Bolsonaro"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014