Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Świat

Niezatapialny

Teflonowy Trump

Sześciometrowy balon z karykaturą Trumpa powiewał nad Londynem w czasie zeszłorocznej wizyty amerykańskiego prezydenta. Sześciometrowy balon z karykaturą Trumpa powiewał nad Londynem w czasie zeszłorocznej wizyty amerykańskiego prezydenta. Mike Kemp/In Pictures / Getty Images
Większość jego porażek, z których tak naigrywają się krytycy, to zwycięstwa w oczach jego wyborców. Nie popierają go „pomimo”, ale właśnie za to, jaki jest. Donald Trump przylatuje do Polski silny jak nigdy dotąd.
Trump nie stara się poszerzać swej bazy o centrum. Jego taktyka polega na mobilizowaniu twardego trzonu fanów, aby na pewno poszli głosować.Matthew Hatcher/Bloomberg/Getty Images Trump nie stara się poszerzać swej bazy o centrum. Jego taktyka polega na mobilizowaniu twardego trzonu fanów, aby na pewno poszli głosować.

„Mógłbym zastrzelić kogoś na 5. Alei i nie stracę ani jednego głosu”, powiedział kiedyś Donald Trump. I nie był daleki od prawdy. Lista jego wyczynów, które – zdaniem krytyków – dowodzą, że nigdy nie powinien był zamieszkać w Białym Domu, jest długa. Poczynając od odwołania wizyty w Danii, która nie chciała sprzedać mu Grenlandii, poprzez publiczne podważanie ustaleń amerykańskiego wywiadu przeciwko kłamliwym deklaracjom przywódcy nieprzyjaznego mocarstwa i kończąc na stawianiu znaku równości między neonazistami a przeciwstawiającym się im antyfaszystom.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezatapialny"
Reklama