Świat

Niezatapialny

Teflonowy Trump

Sześciometrowy balon z karykaturą Trumpa powiewał nad Londynem w czasie zeszłorocznej wizyty amerykańskiego prezydenta. Sześciometrowy balon z karykaturą Trumpa powiewał nad Londynem w czasie zeszłorocznej wizyty amerykańskiego prezydenta. Mike Kemp/In Pictures / Getty Images
Większość jego porażek, z których tak naigrywają się krytycy, to zwycięstwa w oczach jego wyborców. Nie popierają go „pomimo”, ale właśnie za to, jaki jest. Donald Trump przylatuje do Polski silny jak nigdy dotąd.
Trump nie stara się poszerzać swej bazy o centrum. Jego taktyka polega na mobilizowaniu twardego trzonu fanów, aby na pewno poszli głosować.Matthew Hatcher/Bloomberg/Getty Images Trump nie stara się poszerzać swej bazy o centrum. Jego taktyka polega na mobilizowaniu twardego trzonu fanów, aby na pewno poszli głosować.

„Mógłbym zastrzelić kogoś na 5. Alei i nie stracę ani jednego głosu”, powiedział kiedyś Donald Trump. I nie był daleki od prawdy. Lista jego wyczynów, które – zdaniem krytyków – dowodzą, że nigdy nie powinien był zamieszkać w Białym Domu, jest długa. Poczynając od odwołania wizyty w Danii, która nie chciała sprzedać mu Grenlandii, poprzez publiczne podważanie ustaleń amerykańskiego wywiadu przeciwko kłamliwym deklaracjom przywódcy nieprzyjaznego mocarstwa i kończąc na stawianiu znaku równości między neonazistami a przeciwstawiającym się im antyfaszystom.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezatapialny"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001