Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Niezatapialny

Teflonowy Trump

Sześciometrowy balon z karykaturą Trumpa powiewał nad Londynem w czasie zeszłorocznej wizyty amerykańskiego prezydenta. Sześciometrowy balon z karykaturą Trumpa powiewał nad Londynem w czasie zeszłorocznej wizyty amerykańskiego prezydenta. Mike Kemp/In Pictures / Getty Images
Większość jego porażek, z których tak naigrywają się krytycy, to zwycięstwa w oczach jego wyborców. Nie popierają go „pomimo”, ale właśnie za to, jaki jest. Donald Trump przylatuje do Polski silny jak nigdy dotąd.
Trump nie stara się poszerzać swej bazy o centrum. Jego taktyka polega na mobilizowaniu twardego trzonu fanów, aby na pewno poszli głosować.Matthew Hatcher/Bloomberg/Getty Images Trump nie stara się poszerzać swej bazy o centrum. Jego taktyka polega na mobilizowaniu twardego trzonu fanów, aby na pewno poszli głosować.

„Mógłbym zastrzelić kogoś na 5. Alei i nie stracę ani jednego głosu”, powiedział kiedyś Donald Trump. I nie był daleki od prawdy. Lista jego wyczynów, które – zdaniem krytyków – dowodzą, że nigdy nie powinien był zamieszkać w Białym Domu, jest długa. Poczynając od odwołania wizyty w Danii, która nie chciała sprzedać mu Grenlandii, poprzez publiczne podważanie ustaleń amerykańskiego wywiadu przeciwko kłamliwym deklaracjom przywódcy nieprzyjaznego mocarstwa i kończąc na stawianiu znaku równości między neonazistami a przeciwstawiającym się im antyfaszystom.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezatapialny"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022