Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Trzeba wracać

Stambuł nie dla Syryjczyków

Wiele syryjskich rodzin mieszka w dzielnicy Tarlabasi, gdzie życie toczy się na ulicy. Wiele syryjskich rodzin mieszka w dzielnicy Tarlabasi, gdzie życie toczy się na ulicy. Raddad Jebarah/NurPhoto / Getty Images
Codziennie ze Stambułu wyjeżdża 30 autokarów z migrantami, głównie Syryjczykami. Wszyscy niezarejestrowani muszą opuścić miasto.
Szacuje się, że nawet milion Syryjczyków próbowało sobie ułożyć życie w Stambule.Reuters/Forum Szacuje się, że nawet milion Syryjczyków próbowało sobie ułożyć życie w Stambule.

Groźba ta wisiała nad miastem od dawna. W czerwcu szef MSW Süleyman Soylu zapowiedział walkę z nielegalną imigracją. W lipcu prezydent Recep Tayyip Erdoğan oznajmił, że rząd będzie zachęcał imigrantów do powrotu do domu. A tych, którzy nie szanują obowiązującego prawa, będzie deportował. Kropkę nad i postawił mianowany przez rząd gubernator metropolii Ali Yerlikaya, dając migrantom nielegalnie przebywającym nad Bosforem miesiąc na opuszczenie miasta. Później jeszcze termin przedłużono o kolejne dwa miesiące.

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Świat; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzeba wracać"
Reklama