Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Pokój bez pokoju

Prezydenci Putin i Macron wymieniają się proporcami narodowych drużyn szermierki. Macron od początku kadencji dbał o dobre relacje z prezydentem Rosji. Prezydenci Putin i Macron wymieniają się proporcami narodowych drużyn szermierki. Macron od początku kadencji dbał o dobre relacje z prezydentem Rosji. Mikhail Klimentyev/TASS / Getty Images
Na Zachodzie szykuje się wielka zmiana, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji. Trend wyznacza Francja. A zapłacić za ten proces pewnie przyjdzie Ukrainie.
Awdijiwka, na przedmieściach Doniecka – w wielu miejscach wciąż trwają walki.Christopher Occhicone/Redux/EAST NEWS Awdijiwka, na przedmieściach Doniecka – w wielu miejscach wciąż trwają walki.

W czerwcu 2014 r. podczas obchodów rocznicy lądowania aliantów w Normandii doszło do pierwszego spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy oraz przywódców dwóch państw, które zaoferowały swoje usługi jako uczestnicy procesu politycznego. Celem było jak najszybsze wypracowanie rozwiązania pokojowego dla Donbasu. Wtedy to doszło do rozmowy przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy – wówczas Hollanda, Merkel, Putina i Poroszenki – i spotkania w tym gronie zostały nazwane formatem normandzkim.

Polityka 49.2019 (3239) z dnia 03.12.2019; Świat; s. 52
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >