Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Gwiazda Pięciu Gwiazd

Lorenzo Fioramonti Lorenzo Fioramonti Alessandra Benedetti/Corbis / Getty Images

Włochy wprowadzają obowiązkowe zajęcia z ekologii na wszystkich etapach nauki. Także inne przedmioty, takie jak biologia, fizyka czy geografia, będą miały zakres poszerzony o problematykę zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju. „Włoski system edukacji będzie pierwszym na świecie, który stawia środowisko i społeczeństwo w centrum wszystkiego, czego uczymy się w szkole” – zadeklarował szumnie minister edukacji Lorenzo Fioramonti. Powołano międzynarodowy zespół ekspertów, wśród których wymienia się prof.

Polityka 49.2019 (3239) z dnia 03.12.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014