Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Duet elizejski

Wigilia u Macronów

Różnica wieku między małżonkami upewnia Francuzki, że nawet dojrzała kobieta może być atrakcyjna. Różnica wieku między małżonkami upewnia Francuzki, że nawet dojrzała kobieta może być atrakcyjna. Julien de Rosa/IP3 / Getty Images
Ilekroć prezydent Emmanuel Macron spada w sondażach, pojawia się na okładkach kolorowych magazynów u boku żony Brigitte. I we Francji znów wszystko po staremu.
Figury Emmanuela i Brigitte podczas parady karnawałowej w Nicei.Valery Hache/AFP/EAST NEWS Figury Emmanuela i Brigitte podczas parady karnawałowej w Nicei.

Ich związek rozpoczął się w atmosferze skandalu. I do dziś nie jest jasne, jak to im uszło na sucho. Brigitte Auzière, 40-letnia nauczycielka w prowincjonalnym 133-tys. Amiens, matka trojga dzieci, żona bankiera, wdała się w romans z uczniem dwa lata młodszym od jej syna. Szkołę o nazwie Opatrzność prowadzą jezuici. Absolutny skandal. Chłopiec Emmanuel Macron rzeczywiście zwracał na siebie uwagę. „Wie wszystko o wszystkim” – tak córka Brigitte powiedziała matce o swym szkolnym koledze.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Świat; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Duet elizejski"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >