Świat

Duet elizejski

Wigilia u Macronów

Różnica wieku między małżonkami upewnia Francuzki, że nawet dojrzała kobieta może być atrakcyjna. Różnica wieku między małżonkami upewnia Francuzki, że nawet dojrzała kobieta może być atrakcyjna. Julien de Rosa/IP3 / Getty Images
Ilekroć prezydent Emmanuel Macron spada w sondażach, pojawia się na okładkach kolorowych magazynów u boku żony Brigitte. I we Francji znów wszystko po staremu.
Figury Emmanuela i Brigitte podczas parady karnawałowej w Nicei.Valery Hache/AFP/EAST NEWS Figury Emmanuela i Brigitte podczas parady karnawałowej w Nicei.

Ich związek rozpoczął się w atmosferze skandalu. I do dziś nie jest jasne, jak to im uszło na sucho. Brigitte Auzière, 40-letnia nauczycielka w prowincjonalnym 133-tys. Amiens, matka trojga dzieci, żona bankiera, wdała się w romans z uczniem dwa lata młodszym od jej syna. Szkołę o nazwie Opatrzność prowadzą jezuici. Absolutny skandal. Chłopiec Emmanuel Macron rzeczywiście zwracał na siebie uwagę. „Wie wszystko o wszystkim” – tak córka Brigitte powiedziała matce o swym szkolnym koledze.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Świat; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Duet elizejski"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013