Świat

Lot przerwany po dwóch minutach

Teheran: lot przerwany po dwóch minutach

W Teheranie żałoba i złość. W Teheranie żałoba i złość. Ebrahim Noroozi/AP / EAST NEWS

Wbrew długim i kategorycznym zaprzeczeniom po katastrofie Iran oficjalnie przyznał się do „bezintencyjnego” zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego ze 176 osobami na pokładzie; wszystkie zginęły. Boeing 737, lecący do Kijowa, tuż po starcie z teherańskiego lotniska został zestrzelony przez wojsko rosyjską rakietą krótkiego zasięgu Tor; zostały one zakupione w Rosji w 2005 r. Kilka godzin wcześniej Irańczycy dokonali ataku rakietowego na amerykańskie instalacje wojskowe i irańska obrona przeciwlotnicza uznała samolot cywilny za amerykański pocisk balistyczny.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Lot przerwany po dwóch minutach"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021