Świat

Harry i Meghan idą do pracy

Książę Harry i Meghan Markle. Książę Harry i Meghan Markle. Photoshot / PAP

Mini rewolucja w monarchii brytyjskiej. Młodszy syn następcy tronu książę Harry i jego żona Meghan Markle ogłosili, że chcą zrezygnować ze swych zobowiązań publicznych i stać się małżeństwem niezależnym finansowo. Para zapowiedziała również, że chce dzielić dalsze życie między Anglię i Stany Zjednoczone i w podwójnej kulturze wychowywać dzieci. Młodsi Brytyjczycy nie widzą w tym nic zdrożnego, a nawet skłonni są pochwalać, że 35-letni książę, dawniej pilot helikoptera, i 38-letnia żona, dawniej aktorka, wróciliby do wcześniejszych zajęć i żyli przynajmniej w części jak zwyczajni ludzie.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021