„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Megafon Putina

Wiaczesław Mosze Kantor: poplecznik Putina

Wiaczesław Mosze Kantor Wiaczesław Mosze Kantor EAST NEWS
Wiaczesław Mosze Kantor to człowiek, przez którego prezydent Andrzej Duda nie pojawi się na jerozolimskich obchodach rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau.
Dla Kantora trampoliną do sukcesu stał się Europejski Kongres Żydów, którym kieruje od 2007 r.Michal Kamaryt/ČTK/PAP Dla Kantora trampoliną do sukcesu stał się Europejski Kongres Żydów, którym kieruje od 2007 r.

Dla jednych jest „piątą kolumną” Putina w Izraelu. Dla innych – tylko sprytnym karierowiczem. On sam jest Rosjaninem z urodzenia, Izraelczykiem z kalkulacji i oligarchą dzięki pierestrojce. Wiaczesław Mosze Kantor mieszka w Moskwie, Londynie, Genewie i Herclijji pod Tel Awiwem. Majątek, który według Bloomberga wart jest 4,5 mld dol., Kantor zgromadził głównie dzięki biznesowi chemicznemu. Jest właścicielem największej na świecie kolekcji sztuki awangardowej XX w. W oficjalnym dossier deklaruje, że jego priorytetem jest „dostatek, wolność oraz bezpieczeństwo Żydów”.

Polityka 4.2020 (3245) z dnia 21.01.2020; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Megafon Putina"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021