Świat

Sussex, mydło i powidło

Megxit przed brexitem

Po pierwszych zachwytach brytyjskie tabloidy zaczęły odnosić się do Meghan zdecydowanie niechętnie, a nawet wrogo, z ledwie skrywanym podtekstem rasistowskim. Po pierwszych zachwytach brytyjskie tabloidy zaczęły odnosić się do Meghan zdecydowanie niechętnie, a nawet wrogo, z ledwie skrywanym podtekstem rasistowskim. Geoff Pugh/WPA Pool / Getty Images
W Wielkiej Brytanii nie mówią teraz tyle o brexicie, co o Megxicie, wycofaniu się małżeństwa księcia Harry’ego i Meghan na dalszy plan. Bo nie premier czy parlament, ale Korona jest najpopularniejszą instytucją w kraju.
Para kuma się podobno z Disneyem czy innymi przedsiębiorstwami rozrywkowymi.Chairmen of the Joint Chiefs of Staff/Wikipedia Para kuma się podobno z Disneyem czy innymi przedsiębiorstwami rozrywkowymi.

Byłem zszokowany, ale nie zaskoczony – tak królewski fotograf Arthur Edwards zareagował na wiadomość, że książę Harry i jego żona Meghan chcą się wycofać z pierwszoplanowych obowiązków królewskich i przynajmniej po części zamieszkać gdzieś w Ameryce Północnej. Zszokowany – bo tak syn następcy tronu nie powinien robić, a nie zaskoczony – bo oznaki nadciągającego rozłamu fotograf widział od dawna. Przy chrzcie dziecka para książęca ani nie wybrała tradycyjnych królewskich imion – tylko Archie Harrison – ani nie nadała niemowlęciu arystokratycznego tytułu, do którego było uprawnione po ojcu.

Polityka 4.2020 (3245) z dnia 21.01.2020; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Sussex, mydło i powidło"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021