Świat

Sussex, mydło i powidło

Megxit przed brexitem

Po pierwszych zachwytach brytyjskie tabloidy zaczęły odnosić się do Meghan zdecydowanie niechętnie, a nawet wrogo, z ledwie skrywanym podtekstem rasistowskim. Po pierwszych zachwytach brytyjskie tabloidy zaczęły odnosić się do Meghan zdecydowanie niechętnie, a nawet wrogo, z ledwie skrywanym podtekstem rasistowskim. Geoff Pugh/WPA Pool / Getty Images
W Wielkiej Brytanii nie mówią teraz tyle o brexicie, co o Megxicie, wycofaniu się małżeństwa księcia Harry’ego i Meghan na dalszy plan. Bo nie premier czy parlament, ale Korona jest najpopularniejszą instytucją w kraju.
Para kuma się podobno z Disneyem czy innymi przedsiębiorstwami rozrywkowymi.Chairmen of the Joint Chiefs of Staff/Wikipedia Para kuma się podobno z Disneyem czy innymi przedsiębiorstwami rozrywkowymi.

Byłem zszokowany, ale nie zaskoczony – tak królewski fotograf Arthur Edwards zareagował na wiadomość, że książę Harry i jego żona Meghan chcą się wycofać z pierwszoplanowych obowiązków królewskich i przynajmniej po części zamieszkać gdzieś w Ameryce Północnej. Zszokowany – bo tak syn następcy tronu nie powinien robić, a nie zaskoczony – bo oznaki nadciągającego rozłamu fotograf widział od dawna. Przy chrzcie dziecka para książęca ani nie wybrała tradycyjnych królewskich imion – tylko Archie Harrison – ani nie nadała niemowlęciu arystokratycznego tytułu, do którego było uprawnione po ojcu.

Polityka 4.2020 (3245) z dnia 21.01.2020; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Sussex, mydło i powidło"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Nie chcą naszego mięsa

Dla zdobycia głosów drobnych rolników rząd nie waha się ryzykować zdrowia polskich konsumentów, a także załamania eksportu polskiej żywności.

Joanna Solska
29.01.2020