Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Godzina wyzwolenia

Przewodnik po brexicie

Teraz, aby wrócić do Unii, Wielka Brytania musiałaby stanąć grzecznie w kolejce petentów i przejść cały proces akcesyjny. Teraz, aby wrócić do Unii, Wielka Brytania musiałaby stanąć grzecznie w kolejce petentów i przejść cały proces akcesyjny. Henry Nicholls/Reuters / Forum
Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską z nadzieją na globalną karierę. Ale na razie czeka ją wielomiesięczna proza rozliczeń i targów z Brukselą.
W nocy z 31 stycznia na 1 lutego brytyjska flaga zostanie ściągnięta z masztu przed Parlamentem Europejskim.Marek Sobczak/Polityka W nocy z 31 stycznia na 1 lutego brytyjska flaga zostanie ściągnięta z masztu przed Parlamentem Europejskim.

W piątek 31 stycznia Big Ben miał oznajmić światu, że Wielka Brytania „wyzwoliła się” z członkostwa w Unii Europejskiej. Jak wiele innych obietnic zwolenników brexitu, ta również się nie spełni (bo słynny zegar w remoncie).

Na budynkach administracji publicznej zawisną jednak wyłącznie brytyjskie flagi, a premier Boris Johnson wygłosi specjalne orędzie do narodu. W ostatnich minutach wielki licznik pojawi się na fasadzie siedziby szefa rządu na Downing Street, a do obrotu trafi okolicznościowa moneta z napisem: „Pokój, dobrobyt i przyjaźń wszystkim narodom”.

Polityka 5.2020 (3246) z dnia 28.01.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Godzina wyzwolenia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >