Świat

Powrót wujaszka Joe

W Ameryce kwitnie kult Putina

„Sztuka porozumienia?”demonstracja w Nowym Jorku, 2019 r. „Sztuka porozumienia?”demonstracja w Nowym Jorku, 2019 r. David Grossman/Alamy Stock Photo / BE&W
Na amerykańskiej prawicy rośnie kult Władimira Putina, ostatniego obrońcy chrześcijańskiej cywilizacji.
W całej populacji jako sprzymierzeńca określiło Rosję 28 proc. Amerykanów.Vladislav Mitic/Alamy Stock Photo/BEW W całej populacji jako sprzymierzeńca określiło Rosję 28 proc. Amerykanów.

Komplementy Donalda Trumpa pod adresem Władimira Putina. Niechęć Amerykanina do przyznania, że Rosja ingerowała w wybory w USA na jego korzyść. Wszystko to zbywa się często wzruszeniem ramion. Amerykański prezydent, brzmią uspokajające argumenty, podziwia autokratów na całym świecie, taki już jest. Ale po każdej jego prorosyjskiej wypowiedzi następują oświadczenia, że Ameryka twardo przeciwstawia się agresywnej polityce Rosji. Strategiczna doktryna obecnej administracji stwierdza przecież, że Rosja dąży do „erozji interesów bezpieczeństwa” Ameryki, a wojska amerykańskie wzmacniają wschodnią flankę NATO.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Świat; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Powrót wujaszka Joe"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998