Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Klub seniora

USA: Kraj rządzony przez starców

Joe Biden i Bernie Sanders w czasie prawyborczej debaty. Joe Biden i Bernie Sanders w czasie prawyborczej debaty. Justin Sullivan / Getty Images
Ameryka to jednak jest kraj dla starych ludzi. Przynajmniej na szczytach władzy.
Ameryka nie ma na razie przesadnego apetytu na rewolucję. Ameryka nie ma na razie przesadnego apetytu na rewolucję.

Walka o nominację prezydencką w amerykańskiej Partii Demokratycznej, w której rywalizowali kandydaci wszelkich ras, religii, pokoleń, płci i preferencji seksualnych, rozstrzygnie się ostatecznie między dwoma białymi, starymi mężczyznami. Obaj należą do „pokolenia Pearl Harbor” – przyszli na świat, kiedy dokonywało się tamto może najważniejsze w amerykańskiej historii XX w. wydarzenie.

W zeszłorocznych przedbiegach i pierwszych prawyborach z konkurencji odpadły wszystkie początkowo licznie reprezentowane kobiety, Afroamerykanie, Latynosi i Azjaci oraz pierwszy ubiegający się o Biały Dom jawny gej.

Polityka 11.2020 (3252) z dnia 10.03.2020; Świat; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Klub seniora"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Przeklęta ewolucja! Chodzenie to kontrolowane upadanie

O tym, dlaczego stanęliśmy na nogach, co dzięki temu zyskaliśmy, a co straciliśmy, opowiada prof. Jeremy DeSilva, paleoantropolog z Dartmouth College.

Tomasz Targański
19.01.2022