Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Babilon ucichł

NIEMCY: Berlin ucichł

Koronawirus uczynił z wiecznie imprezującej stolicy Niemiec senne, ciche miasteczko. Koronawirus uczynił z wiecznie imprezującej stolicy Niemiec senne, ciche miasteczko. Kay Nietfeld/DPA / PAP
Niemcy walczą z koronawirusem bez przesadnego przymusu, ale też bez entuzjazmu. Największą cenę płacą mieszkańcy Berlina, politycznej i rozrywkowej stolicy kraju.
15 kwietnia kanclerz Angela Merkel, po naradzie z członkami rządu federalnego ogłosiła pierwsze ostrożne kroki znoszenia restrykcji.POOL/Reuters/Forum 15 kwietnia kanclerz Angela Merkel, po naradzie z członkami rządu federalnego ogłosiła pierwsze ostrożne kroki znoszenia restrykcji.

Alexanderplatz, Wyspa Muzeów, plac przed Bramą Brandenburską, o tej porze zawsze pełne turystów, dziś opustoszałe. Gdzieniegdzie przebiega samotny jogger. Za to w parkach, lasach i na nadrzecznych bulwarach tłumy – spacerowicze, biegacze, rowerzyści.

W Tiergarten, ogromnym parku o powierzchni 210 ha leżącym pośrodku Berlina, wszystkie trawniki zajęte przez piknikowiczów. W większości pary, pomiędzy kocami kilkumetrowe odstępy. Na kocach kosze z zastawą, pojemniki z sałatkami, butelki z winem, kieliszki.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Świat; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Babilon ucichł"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022