Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Babilon ucichł

NIEMCY: Berlin ucichł

Koronawirus uczynił z wiecznie imprezującej stolicy Niemiec senne, ciche miasteczko. Koronawirus uczynił z wiecznie imprezującej stolicy Niemiec senne, ciche miasteczko. Kay Nietfeld/DPA / PAP
Niemcy walczą z koronawirusem bez przesadnego przymusu, ale też bez entuzjazmu. Największą cenę płacą mieszkańcy Berlina, politycznej i rozrywkowej stolicy kraju.
15 kwietnia kanclerz Angela Merkel, po naradzie z członkami rządu federalnego ogłosiła pierwsze ostrożne kroki znoszenia restrykcji.POOL/Reuters/Forum 15 kwietnia kanclerz Angela Merkel, po naradzie z członkami rządu federalnego ogłosiła pierwsze ostrożne kroki znoszenia restrykcji.

Alexanderplatz, Wyspa Muzeów, plac przed Bramą Brandenburską, o tej porze zawsze pełne turystów, dziś opustoszałe. Gdzieniegdzie przebiega samotny jogger. Za to w parkach, lasach i na nadrzecznych bulwarach tłumy – spacerowicze, biegacze, rowerzyści.

W Tiergarten, ogromnym parku o powierzchni 210 ha leżącym pośrodku Berlina, wszystkie trawniki zajęte przez piknikowiczów. W większości pary, pomiędzy kocami kilkumetrowe odstępy. Na kocach kosze z zastawą, pojemniki z sałatkami, butelki z winem, kieliszki.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Świat; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Babilon ucichł"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >