Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Dzieci wylane z kąpielą

HISZPANIA: Rząd przeprasza dzieci

Hiszpania, która narzuciła dzieciom najbardziej surowe zasady izolacji w całej Europie, pod koniec kwietnia zezwoliła im na godzinne spacery pod opieką dorosłych. Hiszpania, która narzuciła dzieciom najbardziej surowe zasady izolacji w całej Europie, pod koniec kwietnia zezwoliła im na godzinne spacery pod opieką dorosłych. Marcin Bondarowicz
Nigdzie w Europie dzieci nie zostały poddane tak srogiej kwarantannie. Teraz Hiszpanie debatują, dlaczego dekret o stanie wyjątkowym trzykrotnie wspomniał o prawach psów. I ani razu o prawach najmłodszych.
Dobrostan dzieci urósł przez dwa miesiące pandemii do rangi gorącego tematu, na którym można zbić w Hiszpanii całkiem niezły polityczny kapitał.Marcin Bondarowicz Dobrostan dzieci urósł przez dwa miesiące pandemii do rangi gorącego tematu, na którym można zbić w Hiszpanii całkiem niezły polityczny kapitał.

Roześmiane dzieci pędzące na hulajnogach pustymi ulicami. Pedałujące na rowerach, rozbryzgujące wodę z kałuż. Takie obrazy czystego szczęścia obiegły na przełomie kwietnia i maja hiszpańskie media. Wszystko wydaje się większe: drzewa, place – mówił mały José David z Sewilli. 6-letnia Carlota nie chciała wsiąść na rower, bo bała się, że zapomniała pedałować. Cristina powiedziała przy kolacji, że była to najpiękniejsza niedziela w jej życiu. Tak – w opiniach zebranych przez dziennik „El País” – czuli się najmłodsi Hiszpanie i Hiszpanki, którzy wyszli po raz pierwszy na ulice po 42 dniach spędzonych w domu.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Dzieci wylane z kąpielą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?