Świat

Otwieranie, zamykanie

Życie powoli wraca do normy, chociaż z nowymi zasadami bezpieczeństwa. Życie powoli wraca do normy, chociaż z nowymi zasadami bezpieczeństwa. materiały prasowe

Liczba zarażonych koronawirusem na świecie zbliża się do 7 mln (według Johns Hopkins University w niedzielę 7 czerwca), a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 400 tys. W Europie pandemia systematycznie słabnie, choć daleko jeszcze do wygaszenia; w USA liczba zachorowań stabilizuje się, a epicentrum przeniosło się do Ameryki Łacińskiej – Brazylii, Meksyku, Chile, Peru i Ekwadoru. Ze 100 tys. nowych przypadków wykrywanych codziennie większość przypada na cztery kraje: Stany Zjednoczone, Brazylię, Rosję i Indie, a w obu Amerykach jest teraz więcej chorych niż w całej Europie.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020