Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Anty-Trump?

Anty-Trump? Jakiej Ameryki chce Biden i co to oznacza dla Polski

Jeżeli Joe Biden zostanie prezydentem, jego bliska znajomość z dziesiątkami globalnych liderów będzie sporym atutem. Jeżeli Joe Biden zostanie prezydentem, jego bliska znajomość z dziesiątkami globalnych liderów będzie sporym atutem. Drew Angerer / Getty Images
Wyraźnie spadające notowania Donalda Trumpa wymuszają pytanie: czy obecny kształt polskiego sojuszu z Ameryką będzie do utrzymania za prezydentury Joe Bidena?
Nikt nie kwestionuje zaangażowania Bidena w Sojusz Północnoatlantycki. Ale czy Biden nie staje się coraz bardziej osamotniony?Henry Romero/Reuters/Forum Nikt nie kwestionuje zaangażowania Bidena w Sojusz Północnoatlantycki. Ale czy Biden nie staje się coraz bardziej osamotniony?

W grudniu 1972 r., gdy Joe Biden został jednym z najmłodszych senatorów w dziejach USA, jego żona i córeczka zginęły w wypadku samochodowym. 43 lata później jego syn, który przeżył wypadek, zmarł na raka mózgu. Osobiste tragedie uczyniły Bidena tym, kim jest teraz – politykiem, który emanuje autentyzmem w okazywaniu empatii, a zarazem ponadprzeciętnie odpornym na przeciwności losu.

W pandemicznej Ameryce wrażliwość na cierpienie i zdolność do krzepienia serc są dziś w cenie. I stąd zwyżka politycznych akcji byłego wiceprezydenta.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Anty-Trump?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014