„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Syberia się rozmraża

Kłopoty Syberii

Rurociągi pod Norylskiem. Rurociągi pod Norylskiem. ITAR-TASS / PAP
Zmiany klimatyczne i polityczne destabilizują wschodni bezkres Rosji szybciej, niż Moskwa potrafi to ogarnąć. Może Chińczykom się uda?
Norylska Kalwaria – upamiętnienie obozu pracy Norillag.Anton Novoderezhkin/TASS/Forum Norylska Kalwaria – upamiętnienie obozu pracy Norillag.

Syberia przeżywa dziwny rok. Na wielkich obszarach od stycznia przeciętne temperatury są o kilka stopni wyższe od wieloletniej średniej. W czerwcu w jakuckim Wierchojańsku zanotowano 38 st. C – rekord ciepła wszech czasów dla Arktyki. Nic więc dziwnego, że płonie tundra i tajga. Władze szeregu miast, ostatnio choćby 300-tys. Jakucka, ograniczają się do zaleceń, by przed gryzącym dymem chronić się w domach. Strażacy gaszą, ale przede wszystkim ogień zagrażający miejscowościom, budynkom itd.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Syberia się rozmraża"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021