Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Pusto jak w Barcelonie

HISZPANIA: Walka o turystów

Plaża na Teneryfie. W zeszłym roku kraj odwiedziło 84 mln turystów. Plaża na Teneryfie. W zeszłym roku kraj odwiedziło 84 mln turystów. Reuters / Forum
Masowa turystyka stała się dla Hiszpanii najpierw wybawieniem, a potem klątwą. Dziś tradycyjne pomstowanie na nadmiar gości zeszło na dalszy plan. Byle przyjechali.
Na zwykle zatłoczonej do granic możliwości słynnej barcelońskiej alei Las Ramblas teraz można spotkać pojedynczych turystów.Getty Images Na zwykle zatłoczonej do granic możliwości słynnej barcelońskiej alei Las Ramblas teraz można spotkać pojedynczych turystów.

Zamknięte z powodu wakacji – Cerrado por vacaciones – to konto na Twitterze założone na początku kwietnia przez hiszpańskich antropologów José Mansillę i Sergia Yanesa. Publikują na nim zdjęcia największych hiszpańskich atrakcji turystycznych, zwykle zatłoczonych do granic, a dziś pustych albo opanowanych przez mieszkańców. Można tam znaleźć obraz opustoszałego Park Güell o poranku, dzieci grające w piłkę nożną na placu przed barcelońską katedrą czy kurortu Lloret de Mar, który wygląda jak małe, spokojne pueblo.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Pusto jak w Barcelonie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >