Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Nieuleczalna choroba Indii

W praktyce cała opieka medyczna w Indiach jest płatna, a placówki prywatne oferują nierówny standard i nie są gwarancją dobrej jakości. W praktyce cała opieka medyczna w Indiach jest płatna, a placówki prywatne oferują nierówny standard i nie są gwarancją dobrej jakości. Rupak De Chowdhuri/Reuters / Forum
Pandemia jest pierwszym od dekad wspólnym doświadczeniem Hindusów. Od rikszarzy po gwiazdy Bollywood powszechny jest strach i rozczarowanie państwem.
Rzeźba z piasku przedstawiająca aktora Amitabha Bachchana, który zachorował na covid – z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.EPA/PAP Rzeźba z piasku przedstawiająca aktora Amitabha Bachchana, który zachorował na covid – z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Nad Gangesem coś się zmieniło – nikt już nie może czuć się bezpieczny. Nawet najzamożniejsi, najlepiej umocowani i żywe bóstwa. W połowie lipca do prywatnego szpitala w Bombaju przyjęto dwóch najważniejszych aktorów Bollywood. Najpierw zachorował 77-letni Amitabh Bachchan, ikona indyjskiego kina i chodzące dobro narodowe. Darzony jest uwielbieniem porównywalnym jedynie z miłością do dynastii Nehru-Gandhich, z którą zresztą się przyjaźniła. Zagrał w ponad 200 filmach, na Twitterze jego wpisy śledzi 43 mln osób.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Świat; s. 41
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >