Świat

Nieuleczalna choroba Indii

W praktyce cała opieka medyczna w Indiach jest płatna, a placówki prywatne oferują nierówny standard i nie są gwarancją dobrej jakości. W praktyce cała opieka medyczna w Indiach jest płatna, a placówki prywatne oferują nierówny standard i nie są gwarancją dobrej jakości. Rupak De Chowdhuri/Reuters / Forum
Pandemia jest pierwszym od dekad wspólnym doświadczeniem Hindusów. Od rikszarzy po gwiazdy Bollywood powszechny jest strach i rozczarowanie państwem.
Rzeźba z piasku przedstawiająca aktora Amitabha Bachchana, który zachorował na covid – z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.EPA/PAP Rzeźba z piasku przedstawiająca aktora Amitabha Bachchana, który zachorował na covid – z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Nad Gangesem coś się zmieniło – nikt już nie może czuć się bezpieczny. Nawet najzamożniejsi, najlepiej umocowani i żywe bóstwa. W połowie lipca do prywatnego szpitala w Bombaju przyjęto dwóch najważniejszych aktorów Bollywood. Najpierw zachorował 77-letni Amitabh Bachchan, ikona indyjskiego kina i chodzące dobro narodowe. Darzony jest uwielbieniem porównywalnym jedynie z miłością do dynastii Nehru-Gandhich, z którą zresztą się przyjaźniła. Zagrał w ponad 200 filmach, na Twitterze jego wpisy śledzi 43 mln osób.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Świat; s. 41

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021